Art, // May 12, 2017
Serhiy Savchenko — ARTIST
Інтерв’ю з Українським художником Сергієм Савченко –
1. Хто ви і що ви робите?
Сергій Савченко – художник. На сьогодні живу і працюю у Львові в Україні. Реалізуюся головним чином у живописі , також в друкованій графіці , відео, анімації, театральній сценографії, вуличних об’єктах. Організатор та куратор резидентських проектів, воркшопів, та інщих арт акцій..
2. Чому мистецтво?
Тому . що саме арт є тією сферою за якою , на мою думку ,і минуле і майбутнє. Мистецтвом пронизана вся історія і природа людини. Це інструмент препарування дослідження і водночас примирення з реальністю.
3. Який ваше найраніший «художній» спогад?
Коли я ще не вмів писати, то робив записи в зошиті так як умів. На жаль цих абстрактних “щоденників” не залишилося, але , на мою думку , пластика ліній, почерк, не надто змінилися дотепер. Мені здається, що цілий час іду на зустріч до себе – того, хто писав ті невимушені “листи.”
4. Яка ваша улюблена тема і матеріали?
Мені завжди хотілося бути вільним від однієї конкретної теми. Скоріше, те, що роблю є частиною пізнання, процес розширення кута зору. Важливо побачити світ максимально цілісно в усіх можливих формах та проявах..
Завжди є точка відліку, той пункт від якого мушу відштовхнутися і рухатися далі. Це , часто традиційні «прості» теми: людина, пейзаж, натюрморт. Але важливим є те , що ці теми не мають служити консервації думки. Навпаки, вони служать надійною платформою для її розвитку у будь-якому напрямку. Незважаючи на дуже широкий діапазон матеріалів, які мені є цікавими. часто повертаюся до олійної фарби. У ній є і архаїчність і прогрес одночасно.
5. Як ви працюєте, і підходити до вашої теми?
Раніше робота залежала на 90% від процесу роботи ,10-від задуму. Тепер все навпаки. Інтелектуальна частина збільшилася до основної частини, а процес фізичного створення праці скорочується до мінімуму. Це як 3 роки думати і 3 хвилини малювати. Для кожного художника тут своя власна математика. А ще мені подобається думати, що те ,що роблю є аналогією математики..
Про метод теми , казав вище. Потрібно лише почати. Усі ключі знаходяться поруч. Важливо розвивати здатність розпізнати їх.
6. Які ваші улюблені твори мистецтва, художник (и)?
Одного разу мене вразила робота Сандро Ботічеллі «Народження Венери» Пройшло багато років, від того часу, коли бачив її наживо. Але дотепер можу назвати її тою, яка залишила найгостріше враження. Книжками захоплююся тими, які читаю в даний момент. Зараз це роман Айн Ренд ..
7. Якими, на вашу думку були найкращі відгуки на Вашу роботу?
Одного разу після випадкового візит відомого актора Бреда Піта (Brad Pitt) моєї персональної виставки у Лондоні, стався несамовитий успіх та зацікавлення британською публікою моїх робіт. Серед комерційних успіхів цей був найяскравішим. Дивно, але люди вони такі. Інший, то коли, група мистецтвознавців Державного українського Хмельницького Художнього Музею вирішили придбати одну із моїх робіт із серії «Прориви» (“Eruption”) в колекцію музею. Звичайно, хочеться сподіватися. Що найголовніші успіхи ще попереду.
8. Що вам подобається у вашій роботі?
Найголовніше, то ,звичайно, можливість бути власником свого часу. Це потребує часом немалих зусиль, внутрішньої дисципліни та інших якостей. Але, на мою думку, свобода того варта.
9. Яку пораду ви могли б дати іншим художникам?
Не зупинятися. Довіряти тому, що робите.
10. Де ви бачите себе через 5-10 років?
Розказати свої плани Богові, то розсмішити його…)
Звичайно , якщо говорити про професійний розвиток, то хотілося би максимально реалізувати задумані проекти на найкращих світових платформах. Мені здається, у мене для того є усе ,що потрібно.
Links —
Website: http://savchenkoart.com/
Facebook: https://www.facebook.com/sawasawa7611/
СО Productions: http://coproduction.co/
Other interwies & texts —
http://www.catenart.ch/interview-serhiy-savchenko/
https://www.facebook.com/sawasawa7611/
http://savchenkoart.com/wp-content/uploads/2015/07/Olha-Petrova-2015S_myst_2014_10_16-ENG.pdf
Videos —
https://vimeo.com/206548732
https://www.youtube.com/watch?v=W-tn_oP8ESA
https://www.youtube.com/watch?v=EQIjxpTYZcQ
Contact Info —
Phone: +380676751215
Email: sawaart@gmail.com